Wyszukaj

Edukacja:

Zarejestruj się - Zobacz teraz - Czytaj dalej - Przeczytaj więcej - Przejdź tutaj, aby dowiedzieć się więcej - kliknij tutaj - kliknij tutaj - Wypróbuj - kliknij tutaj - kliknij tutaj Zagraniczne koncerny mają olbrzymi kapitał, skutecznie lobbują - w europejskim, lecz również polskim parlamencie, mają możliwość zatrudniać najlepszych prawników, itp. To powoduje, że te zagraniczne firmy są sporo lepiej traktowane, aniżeli polski biznes. Trudno zaakceptować ten stan rzeczy. Oczywiście polscy biznesmeni także są nastawieni na zysk, lecz przynajmniej zatrudniają w większości Polaków. Kiedy jakaś większa francuska czy brytyjska firma otwiera w Polsce placówkę, w wielu przypadkach dyrektorem jest nie jakiś Polak, lecz osoba z ich kraju. Gdy kupujemy krajowe produkty wspieramy najzwyczajniej samych siebie. Publiczna służba zdrowia, drogi czy rolnictwo - takowych przykładów można o wiele więcej podać, to coś jednak pokazuje!
Jęz. chiński, choć bardzo ciężki, daje człowiekowi wielkie profity. Co do tego ciężko mieć jakiekolwiek wątpliwości! Przecież Chiny za kilka lat będą najpotężniejszą światową gospodarką. Już teraz znajomość jęz. chińskiego gwarantuje wyższe zarobki - później może być już tylko lepiej. To bardzo dobrze pokazuje, że jeżeli jesteś tą osobą, która jest wytrwała, a na dodatek posiadasz zdolności językowe, nauka chińskiego jest prawdziwym strzałem w dziesiątkę. Akurat co do tego nie mają wątpliwości te osoby, które znają chiński.
Kiedy w dzieciństwie starsi mówią dzieciom, że nauka jest czymś istotnym, tak czy siak młodzi nie zwracają na to większej uwagi. Wcale nie jest powiedziane, iż dzieci najzupełniej zmniejszają znaczenie edukacji, lecz można powiedzieć, że gdy jesteśmy dziećmi, zasadniczo mamy bardziej interesujące rzeczy do roboty. A potem musimy w sumie płacić za własne grzechy... Kiedy jesteśmy już dorośli i przykładowo nie znamy bardzo dobrze jęz. angielskiego, zapewne żałujemy, że zapominaliśmy o nauce. Jednakże na naukę nie jest za późno.
Bardzo często ludzie narzekają na poziom polskiej gospodarki. To naturalnie bardzo zrozumiałe, lecz trzeba mieć na uwadze, że przecież prawda jest taka, że sami mamy okazję jakoś przyczynić się, iż będziemy mieszkali w bogatszym kraju. Co zatem trzeba robić? Postarać się, aby możliwie jak najczęściej kupować w 100% polskie towary. Gdy nie mamy takowej możliwości albo chęci, wskazaną opcją jest to by kupić produkty tych zagranicznych koncernów, ale posiadających siedzibę w naszym kraju. W końcu nie chodzi w tym momencie o to by za wszelką cenę wspierać nasz kapitał, lecz nie można mówić, iż kapitał nie ma narodowości.